شعار سال جهش تولید
شعار سال جهش تولید
جستجو
  

حمایت از تشکل های مردم نهاد در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

زیرخدمت ها

1. رتبه بندی مجامع و تشكل هاي مردم نهاد در حوزه میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری

2. آموزش و توانمند سازي تشكلهاي مردم نهاد در زمینه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی

راهنمای دریافت خدمت

در مرحله اول ثبت­ نام تشکل متقاضی ثبت در سامانه وزارت­ کشور و سپس بررسی تقاضای تأسیس توسط هیأت نظارت و بررسی در وزارت کشور (استانداری و فرمانداری) و بعد از انجام اصلاحات لازم ارسال به این وزارتخانه جهت تأیید استعلام تخصصی تشکل­ مردم ­نهاد درخواست کننده و همچنین اخذ استعلام­های لازم از دستگاه­های مرتبط مجوز فعالیت تشکل صادر می­گردد.

اعلام زمان ارائه خدمت در ایام هفته و سال

با توجه به اینکه درخواست اولیه تشکیل تشکل ­مردم­ نهاد در سامانه وزارت کشور ثبت می­گردد، بصورت 24 ساعته این سامانه آماده ارائه خدمات می­باشد و همچنین برای تأیید استعلام تخصصی از سوی این دفتر امور مجامع و تشکل ­های مردم­ نهاد جهت برگزاری جلسه کمیته ارزیابی مدارک متقاضیان ثبت تشکل با نماینده تشکل هماهنگی برای حضور در جلسه­ ای که در زمان اداری در محل این دفتر برگزار می­گردد، صورت می­ پذیرد.

اعلام زمان تحویل درخواست

بعد از تشکیل جلسه اگر اصلاحات در اساسنامه لازم باشد به تشکل مذکور زمان انجام اصلاحات اعلام می­گردد و اگر لازم به انجام اصلاحات در اساسنامه نباشد پاسخ نامه بلافاصله بعد از تشکیل جلسه برای وزارت کشور ارسال می­گردد.

اعلام نحوه درخواست خدمت

ابتدا در سامانه وزارت کشور و با توجه به اخذ کد پیگیری از طریق سامانه مذکور پیگیری انجام می­گیرد و برای پیگیری پاسخ استعلام تخصصی از سوی این دفتر بصورت حضوری و همچنین تلفنی می­توانند اقدام نمایند.

اعلام نحوه تحویل خدمت

با توجه به حضور تشکل­ مردم­ نهاد در جلسه کمیته ارزیابی مدارک متقاضیان ثبت و تشکل از نتیجه جلسه مطلع می­گردد.

واجدین شرایط دریافت خدمت

این خدمت به کلیه افرادی که متقاضی ثبت تشکل در حوزه فعالیت وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی می­ باشند ارائه می­گردد.

هزینه و شیوه واریز

این خدمت بصورت رایگان ارائه می­گردد.

مراحل انجام کار

مرحله اول ثبت­ نام تشکل متقاضی ثبت در سامانه وزارت­ کشور سپس بررسی تقاضای تأسیس توسط هیأت نظارت و بررسی در وزارت کشور (استانداری و فرمانداری) و بعد از انجام اصلاحات لازم ارسال به این وزارتخانه جهت تأیید استعلام تخصصی تشکل­ مردم ­نهاد درخواست کننده و همچنین اخذ استعلام ­های لازم از دستگاه­های مرتبط مجوز فعالیت تشکل صادر می­گردد.

مدارک مورد نیاز

برای ثبت نام در سامانه وزارت کشور درج شماره ملی و مقطع و رشته تحصیلی الزامی­ست و همچنین تهیه اساسنامه با فرمت هیأت امنا یا مجمع عمومی و بعد از انجام بررسی­ های اولیه ارائه مدارک لازم انجام می گیرد.

شماره تماس

معاونت سرمایه‌گذاری 61063629

مراحل انجام کار به صورت شماتیک

شناسنامه خدمت

طرح پس زمینه
اندازه اسکین
اندازه فونت